AKP’li vatanseverler, uyanın artık

Şırnaklı dostlarla son görüşmemiz bende vahim kaygılar oluşturdu. Cemil Bayık’ın, Karayılan’ın ve Sabri Ok’un istikrar arz eden “Büyük savaş olur” tehditleri boş değilmiş. Ramazan Bayramı öncesi halkı uyarmış PKK. “Böyle oturduğunuz yerde bayram olmaz. Laleş yaylasına geleceksiniz. Şehit cenazeleri için tören yapacağız” diye dayatmışlar. (…) Çaresiz halk yine Laleş’in yolunu tutuyor. Gitmeseler ne olur diye sordum.
– Hepsinin neyi var neyi yok biliyorlar. Gelmezlerse arabası olanın arabasını yakıyorlar. Evi olanın evini basıyorlar, molotof atıyorlar, dövüyorlar, esnafın işini bozuyorlar ya da kaçırıp dağa götürüyorlar. Ne yapsın halk?
18.000-20.000 civarında kişi toplanıyor yaylada. 2 gün boyunca vatandaşları Faraşin’de tutuyor PKK. (17-18 Ağustos) O gün yani sadece 4 gün önce Faraşin’de 220 kişiyi daha alıp dağa götürüyorlar.
Beytüşşebap Belediye Başkanı’nın kızı da PKK silahlı gücü HPG’ye katılanlar arasında.
Faraşin’de toplanan takriben 20.000 kişi (BDP’liler de var) karşısında silahlı PKK/HPG yetkililerinin yaptıkları açıklama şu:
“Suriye’de çok elemana ihtiyacımız var şu ara. Örgüte adam lazım. Hepiniz adam toplayın örgüte. Karşılığını alacaksınız.”
Bir PKK’lı örgüte 40 eleman kazandırırsa, KCK onu örgütte terfi ettiriyor. Örgüte 40 eleman kazandıran bir vatandaşsa, ona askeri bir rütbe veriliyor.
Ayrıca örgüte eleman kazandıran kişilere, yakın istikbal için ‘Kürdistan’da kaymakamlık, hâkimlik, savcılık, yöneticilik ve bürokratlık gibi seçkin meslekler ve makamlar vadediliyor. Örgüte 30-40 eleman kazandıran her bir vatandaşa KCK’ca mevcut halde kullanılmak üzere askeri bir statü veriliyor. Ve kendi milislerini oluşturması için hak tanınıyor. (…)
Örgüte 40 eleman kazandıran ve kendisine bu sebeple askeri bir statü verilen kişilere/vatandaşa Glock marka tabancalar dağıtılıyor. Bu kişilerin etrafında oluşturdukları/topladıkları milislerin her birine KCK tarafından Kalaşnikof otomatik tüfek dağıtılıyor.
Bunlar şu anda yaşanıyor. Halk içinde PKK’ya bağlı Glock taşıyan ve kendine bağlı Kalaşnikoflu milisler olan kişiler var artık.
Bu sistemi iç savaş için kurmuşlar. Faraşin’de toplanan 20.000 kişi arasında 1500’den fazla kişi milis gücü olarak atanmış durumda. Bunlara HPG unsurlarınca Faraşin’de milis eğitimi vermişler, vermeye devam ediyorlar. PKK’ca, kendi milislerine kendi binalarında nasıl çarpışacaklarına dair silahlı eğitim veriliyor.
(…) 1500’den fazla sayıda belirlenen milislere ayrı bir konuşma yapılıyor.
Bu konuşmada örgüt olarak iç savaşa hazırlandıklarını, çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlayacağını, savaş başlayınca pikap araçların getirilmesi gereken yerleri ve zamanı, kimlerden talimat alacaklarını söylemişler.
Neden pikap araçlar diye sordum. Pikapların üzerine ellerinde hazır olan uçaksavarları raptedeceklermiş. Uçaksavar ve füzelerin raptedileceği pikap araçların plakaları bile çoktan belirlenmiş. HPG yetkilileri “Hem Suriye için hem Türkiye için güçlü olmamız lazım. Suriye’de netice alıncaya kadar Türkiye’de savaşmadığımız her gün kârdır. İki cephede birden savaşamayız” açıklaması yapıyorlar. Ve PKK yetkilileri daha 4 gün önce 17-18 Ağustos’ta Faraşin’de binlerce kişiye şunları ilan etti:
“Çekilme falan yok. 100 yıldan beri Kürtler’in en güçlü ve bilinçli olduğu dönemi yaşıyoruz. Bu gücü çözüm süreciyle harcamayacağız. Bağımsızlığımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Çekilme falan yok…”

***

Ey AKP’li vatanseverler, ben yazmış olsam inanmayabilirsiniz; okuduğunuz yazı, yıllarca Cumhûriyet Savcılığı da yapmış olan, genel olarak AKP iktidârını destekleyen yazı ve konuşmalarıyla tanıdığımız Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı’nın 22 Ağustos 2013 târihli, “PKK iç savaşa hazırlanıyor” başlıklı yazısından köşemizin hacmine uygun olarak yapılmış bir alıntıdır.
Allah rızâsı için uyanın artık!

Muhsin Küçük hakkında 110 makale
Av.Muhsin Küçük

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Lütfen görselin sonucu giriniz *