Geleceğin Bakanı: Kürşad Tüzmen

Hür irade kullanımından ne anlıyorsunuz? Benim anladığım, kendi kararını yine kendi bilgi, birikim ve tecrübelerini kullanarak bir sonuca varmak ve bunun arkasında durmak. Yani, bir devlet adamında olmazsa olmaz özelliklerden en önemlisi budur. Kurtuluş savaşını kazandıran büyük kararlar nasıl verildi sanıyorsunuz?

Bir parti anayasa değişikliğinde fire verebilir, bu o kadar da ilginç bir şey değil ve büyütecek bir şey yoktur. Ancak, devletin bakan seviyesinde bir görevlisi kendi verdiği karardan, genel başkan korkusu yüzünden anında çark ediyorsa, olağanüstü bir durumda neler yapabilir? Aklıma çok kötü şeyler geliyor.

Bu iliklere işleyen korkunun nedeni nedir peki? Elleri kolları devletin her yerini yavaşça saran ve artık sona yaklaşan yeni bir otorite ile ters düşmek istemeyişten kaynaklanmaktadır. Bir de önümüzdeki kabinede bakan olma arzusu var ama o ayrı.

Söylediği saçma sözden sonra Kürşad Tüzmen’in birde utanmadan Türk töresini kendi çıkarlarına alet etmesi asla kabullenilemez. Sinirlerim tepeme çıktı duyunca. Bizim töremiz ne zamandan beri toplum ve devlet yerine, kişinin menfaatlerine hizmet ediyor? Bence kendisi önce bozkır yasasını ve Türk Töresini iyice öğrenmelidir. Mesela yine aynı kabinenin bakanlarından birisi haddini aşarak hasta ruhlu diye itham ettiği Hüseyin Nihal ATSIZ hocamızın kitaplarında bu anlatılıyor. Acaba Kürşad Beğ hiç okudu mu bunları?

Kendine inanmayan ve sürü psikolojisini Türk Töresi diye yutturmaya çalışan basit, sığ ve acınası bir politikanın eseri bu adamlar. Şu anda tek dileğim var, inşallah bu sözleri yurtdışında duyanlar olmamıştır. Zaten iki paralık olan ülke itibarının daha da yerlere serilmesi kabul edilemez.

Tek adam mantığının geldiği nokta işte budur. Başbakan “ananı da al, git!” diye bir laf çıkmıştı ağzından. Acaba Kürşad Beğ’e sorsak, töre bu konu hakkında ne diyor? Fikirsizlik devletin bütün kademelerinde diz boyu iken, görmediğimiz bir el konuşacak ve özgün fikirler söyleyecek olan bütün ağızları kapatıyor teker teker.

Fazla söze gerek yok sanırım, “ben bilmem, başbakanım bilir” gibi düz, sığ, yalama mantıklarla son yedi yıldır bir arpa boyu yol gidemedik. Bunların hesabı önce sandıkta daha sonra da Yüce Divan’ da sorulacaktır. Yaptığınız değişiklikler maalesef sizleri kurtaramayacak Kürşad Beğ. O zaman da arkanızı dönüp sürünüzün liderini mi arayacaksınız?

3 Mayıs Türkçülük Bayramı kutlu olsun. Tanrı Türk’ü korusun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Lütfen görselin sonucu giriniz *