Şehitlere ve Gazilere Vefa

Şehidi gazisi olmayan bir milletin mazisi olamaz, mazisi olmayan bir milletin ise atisi olamaz; onun için şehidlerimize gazilerimize vefa göstermek kaçınılmaz bir mecburiyet ve ihmali mümkün ” olmayan bir vazifedir. Çünkü o şehidler ki o gaziler ki toprağı vatanlaştırırlar, onlar ki bayrağı bayraklaştırırlar, onlar ki ölümü destanlaştırırlar; onlara ne kadarvefa göstersek az gelir, bu vatanda yaşayan her Müslüman Türkün hatta gayrimüslimlerin hatta bu ülkeye turist olarak gelenlerin bile onlara vefa borcu vardır. Herkes onların sayesinde bu topraklarda yaşıyor, herkesin elindeki mevki makam şan şöhret mal mülk vb. onların sayesinde var olmuştur. Canını kanını Türk milletinin sefası, islamın esası,Türk devletinin bekası için feda eden şehitlerimize gazilerimize vefayı öncelikle Türk devleti göstermek mecburiyetindedir.Türk devleti Türkün mukaddesatını mukadderatını muhafaza ve müdafaa mükellefiyetinden muaf değildir; eğer kendini muaf sayıyorsa bunuTürk milletine açıkça ilan etmelidir. Türk milleti kendi şehidine gazisine nasıl sahip çıkması gerekiyor ise o şekilde sahip çıkmaktan kendini muaf saymadığı gibi, kendi mazisine ve kendi atisine sahip çıkmaktan da aciz değildir.

Şehide gaziye bu adları veren ol Celil Hüda

Ey nasipsizler nasip olmaz bu rütbeler her kula

Birileri çalıştıklarını birileri çaldıklarını yerken, giyerken otağında birileri zevku sefa içinde yatağında uyurken, birileri özel uçaklarla semalarda uçarken, birileri özel gemilerle dryalarda yüzerken onlar canlarını kanlarını feda ettiler; hainlerin kol gezdiği dağlarda kahpece kurulan tuzaklarda can verdiler,yaralandılar, sakat kaldılar. Analar ağlamasın da ne yapsın; anaları ağlatanlardan hesap sorulmazken, üstelik onları ağlatanlara çiçek verilirken, onları ağlatanlara tören yapılırken adeta şehitlere gazilere niçin şehit gazi oldun diye hesap sorulurken analar ağlamasın da kimler ağlasın!.

Türk töresi gereğince ölüsü olan ağlar, acısı olan karalar bağlar, düğünü toyu olan oynar, yetim yavrular baba ata diyerek göz yaşı dökerken, taze gelinler boyun bükerken, gencecik askerler toprağın kara bağrına cemse cemse şehit düşerken, hastaneler gazilerin yarasını sarmakta zorlanırken, dağdan gelenler mukaddes vatanımızda vatana vatan katanlar gibi karşılanırken, vatanımın bazı yerleri savaş alanına çevrilirken, Türk Milletinin verdiği vergilerle cellat başı Türk düşmanı vatan haini Arthur Abpkyan`a milyonlarca dolarlık serçe saray yapılırken, Türklüğe hakaret edilirken, yöresel ağızlar dil olarak kabul edilirken, Türkçe susturulmak istenirken, beytülmal parasıyla bölücülere TV kurulurken, Türk Milletinin ve Türk Devletinin bölünmez bütünlüğü için Türkiye Büyük Millet Meclisinde yemin edip sonra da Devleti ve Milleti bölmek isteyenlerle beraber olup yetim hakkından maaş alınırken, şehid ve gazilerin hakkı yenilirken, bazıları on saat sorgulanıp bazıları 10 dakikada serbest bırakılırken, bazıları aylarca zindanlarda çürütülürken, Türk vatanından şanlı Türk bayrağı taşlanıp zaman zaman çiğnenirken, velhasıl hukuk izine gönderilip adalet tatile çıkarılırken anaların gözyaşının arkasına saklanarak analar ağlamasın diye nara atmak neyin ifadesidir? Bu durumlara analar ağlıyor bacılar ağlıyor, dedeler ağlıyor, bebeler ağlıyor. Şehidler, gaziler sıddıklar, nebiler, iman etmiş cinler ağlıyor ağlanacak halimize; ağlamayalım da gülelim mi? Sadece Türkiye Türkleri değil dünya Türkleri de ağlıyor, kendini insan bilen herkes ağlıyor. Bazıları bu vahamet karşısında nasıl gülebiliyor; millet ağlamasın, analar ağlamasın da oynasın mı? Bırakın bırakın analar ağlasın, karalar da bağlasın; çünkü ağlarken dökülen gözyaşları merhamet incileridir

ALLAH için akan bu gözyaşları cehennemin narını bile nura çevirecektir; bırakın onlar ağlasın ki nar nur olsun. Yönlendirenlerin yönettiği yönetenler olmayın; sizde ağlayın, ağlayın ki ağlayanın halinden anlayasınız.

Şehitlere gazilere çektirmeyin cefa

Vicdanınız nasırlı değilse gösterin vefa

Şehitlere gazilere vefa, sadece onların şanlarına yakışır bir şekilde onları şanlı Türk bayrağına sarmak değildir.

Onların ruhlarına yakışır bir şekilde ruhlarına bir fatihayı şerif okumak da değildir; ya nedir ?

Şehitleri şehit, gazileri gazi edenlerden ve ettirenlerden hesap sormaktır. Hesap sormayanlardan da hesap sormaktır.

Ne hesap sorması gerekenler hesap soruyor nede hesap vermesi gerekenler hesap veriyor; unutma, unutturma!

İnan ki inanıyorsan Hakkın hak kitabına

Hesap vermeyenler de çekilecek mutlak hesaba!…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Lütfen görselin sonucu giriniz *